pasja gotowania
sobota, 27 kwietnia 2013

A oto kolejna propozycja na przygotowanie schabu. Pomniejszona wersja rolady, którą umieściłem w poście wcześniejszym, z kilkoma zmianami, podana wraz z zielonymi szparagami z wody i młodymi ziemniakami. Wręcz idealna propozycja na wiosenny obiad:) Niby to samo a jednak inaczej. Za każdym razem to podkreślam - nie ma to jak eksperymentowanie w kuchni... Polecam więc i ten zestaw obiadowy, bo jest smaczny i łatwy w przygotowaniu:)

sobota, 20 kwietnia 2013

Od zawsze schab kojarzył mi się jedynie z kotletami. To jedynie pokazuje o ilu smakach człowiek nie ma jeszcze pojęcia. Wspaniałą alternatywą dla królujących, podczas niedzielnych obiadów - kotletów jest rolada, którą chciałbym Wam dzisiaj polecić. Nie dość, że jest bardzo prosta w przygotowaniu, to z pewnością zadowoli podniebienie nawet najbardziej wybrednego smakosza. Bogactwo smaku i wzajemne przenikanie ich sprawia, jest gwarancją udanego obiadu podczas rodzinnych spotkań, czy też gdy chcielibyśmy zaimponować gościom.

niedziela, 07 kwietnia 2013

Święta, święta i po świętach... Nareszcie możemy odetchnąć pełną piersią, bowiem zakończył się już okres szaleńczych, przedświątecznych przygotowań, jak i niekontrolowanego w tym czasie konsumowania przepysznych potraw:) Również i nasz sprzęt kuchenny może spokojnie odpoczywać, w szafkach, po morderczej pracy jaką wykonał w ciągu zeszłego tygodnia. Różnorodność potraw Wielkanocnych jest ogromna i jest wynikiem nie tylko polskiej tradycji - zależnej oczywiście od regionu w jakim się dany stół przygotowuje - ale również od rodzinnych upodobań. Osobiście nie wyobrażam sobie świąt czy to Wielkiej nocy czy Bożego Narodzenia bez pasztetu, wędzonej szynki, baleronu (przepisy znajdziecie we wcześniejszych postach). Ale też nie można zamknąć się całkowicie w rutynie gotowania co roku tego samego. Warto pomyśleć również - prócz ciężkich potraw jak np. bigos - o czymś lżejszym, jak na przykład galareta z kurczaka. Wątroba na pewno nam za to podziękuje :) Pomysł na króliczka i kurczaka z jajek zaczerpnięty został z jednego z portali społecznościowych:)

Tagi
Akcja: Nie kradnij zdjęć!
Durszlak.pl

stat4u
kontakt